ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Στο Δαΐς θα σηκώσει την κούπα

Την ευκαιρία να «σκουπίσει» τον Δούκα και να κατακτήσει το 3ο Πρωτάθλημα της Ιστορία της, έχασε η ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε στο «Ν. Γραμματικός» της Σαλαμίνας με 3-2. Η «Ένωση» παρότι ήταν καλύτερη κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, «λύγισε» στο τέλος και τώρα πρέπει να πάει στο «Δαΐς» και να κάνει το «3-1», προκειμένου να πάρει την κούπα της πρωταθλήτριας. Να σημειωθεί πως η διαιτησία της αναμέτρησης ήταν απαράδεκτη εις βάρος της ΑΕΚ, προκαλώντας έντονο εκνευρισμό, καθώς υπήρχαν ξεκάθαρα φάουλ, που δεν δόθηκαν. Μάλιστα, η ΑΕΚ έχασε για μεγάλο μέρος του παιχνιδιού τον Γουέσλει, που τραυματίστηκε από επικίνδυνο μαρκάρισμα, το οποίο δεν σφυρίχτηκε καν φάουλ!

Ο Δούκας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, καθώς σκόραρε νωρίς και διατήρησε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Όμως, στο β’ μέρος, η «Ένωση» μπήκε αποφασισμένη. Ισοφάρισε με τον Πάνου, ενώ πέρασε μπροστά στο σκορ με τον Μάνο. Ωστόσο, στα τελευταία 3 λεπτά, ο Δούκας βρήκε δύο γκολ με μεγάλη δόση τύχης, με αποτέλεσμα να φύγει με το «διπλό» και να μειώσει σε «2-1» τη σειρά.

ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα 2-3
Σκόρερς: Πάνου, Μάνος.