eSports ΝΕΑ

Συνεχίζει αήττητη η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 3-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Αθηναϊκό για την 3η και 4η αγωνιστική της Greek League HFP Season 4 αντίστοιχα. Η «Ένωση» πρόσθεσε ακόμα 4 βαθμούς στη βαθμολογία της και συνεχίζει αήττητη στο Πρωτάθλημα.

Κόντρα στον Απόλλωνα, ο Καρούσος με δύο γκολ, στο 21′ και το 35′, έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΚ, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο ο Χατζηπέτρος σκόραρε για το 3-0. Στο β’ μέρος η ΑΕΚ έχασε αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, με το 0-3 να μένει μέχρι τέλους.

Στο δύσκολο παιχνίδι με τον Αθηναϊκό, η ομάδα του Βύρωνα προηγήθηκε στο 15′. Η ΑΕΚ πίεσε για την ισοφάριση, όμως στο 28′ η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Τελικά, το σκηνικό ανατράπηκε μέσα σε 2′, με δύο γκολ του Πριόβουλο που έφερε την ΑΕΚ μπροστά με 2-1. Στις καθυστερήσεις ο Πριόβολος με απίστευτο ψαλιδάκι είδε τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι. Στο β’ μέρος, οι «κιτρινόμαυροι» κυριάρχησαν, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν, έχοντας ένα δοκάρι ακόμα στο 64′! Έτσι, ο Αθηναϊκός κόντρα στην ροή του αγώνα βρήκε το γκολ και πήρε την ισοπαλία (2-2).

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕΚ 0-3