ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τεσσάρα με ανατροπή επί του ΠΑΟ!

Τη νίκη με 4-2 επί του Παναθηναϊκού ΑΟ κατέκτησε η γυναικεία ομάδα futsal της ΑΕΚ, στην Παλλήνη, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Women’s Futsal Championship. Ο τεχνικός της «Ένωσης», Χρήστος Χριστόπουλος, παρά τις αρκετές απουσίες της ομάδας, κατέβασε ένα απολύτως επιθετικό σχήμα, με μοναδικό στόχο τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ έπαιζε… μονότερμα τον Παναθηναϊκό, που προσπαθούσε να κλείσει τους χώρους. Στη μοναδική αντεπίθεση που έβγαλαν οι «πράσινες» κατάφεραν να σκοράρουν. Το 0-1 ήταν και το σκορ του ημίχρονου.

Με παρόμοιο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος. Η ΑΕΚ ήταν στην επίθεση και ο Παναθηναϊκός έπαιζε άμυνα. Όμως, ξανά, σε αντεπίθεση, οι «πράσινες» σκόραραν και έκαναν το 0-2. Η «Ένωση» δεν το έβαλε κάτω και είχε άμεση απάντηση με την Τσελέντη. Και στη συνέχεια, η Νίκα, αρχικά, ισοφάρισε και έπειτα έβαλε μπροστά στο σκορ την ΑΕΚ. Μάλιστα, έβαλε και το κερασάκι στην τούρτα, πετυχαίνοντας χατ τρικ και το τέταρτο γκολ της «Ένωσης».

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός ΑΟ 4-2
Σκόρερς: Τσελέντη (1), Νίκα (3)