ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Της στοίχισε η αστοχία

Την ήττα με 7-3 γνώρισε η ΑΕΚ από τον Υδραϊκό εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Group 2 της Β’ Φάσης της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Η «Ένωση» δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, ιδιαίτερα στην επίθεση, όπου ορισμένες λάθος επιλογές, καθώς και άστοχα σουτ, στοίχισαν στους «κιτρινόμαυρους».

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ έδωσε μεγάλη έμφαση στην άμυνα, κρατώντας σε απόσταση την επιθετική γραμμή των γηπεδούχων, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει σημαντικές επιθετικές λύσεις στην άλλη πλευρά της πισίνας. Το 4-2 του πρώτου μέρους, προσπάθησαν οι «κιτρινόμαυροι» να το ανατρέψουν, χωρίς όμως επιτυχία και με την άμυνα του Υδραϊκού να βάζει δύσκολα στην ΑΕΚ. Στην τελευταία περίοδο και οι δύο ομάδες έμειναν χωρίς σκορ, με το 7-3 να μένει ως το τέλος.

Yδραϊκός – ΑΕΚ 7-3