Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 01-02-03/02

Ένα τριήμερο γεμάτο… ΑΕΚ ξεκινάει από αύριο για τα τμήματα του Συλλόγου.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα ξεκινάει το Σάββατο (01/02) με το ποδηλατικό τμήμα να αγωνίζεται στο Ρέθυμνο στις 09:00 και με την ανδρική ομάδα πόλο να υποδέχεται τον ΓΣ Περιστερίου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2, σε ένα παιχνίδι με χαρακτήρα ντέρμπι. Στις 17:00 η αήττητη ομάδα χάντμπολ καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο του Άρη Νίκαιας εντός έδρας, ενώ στις 18:45 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ κοντράρεται με τις Αμαζόνες στο Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Την Κυριακή (02/02), το ποδηλατικό τμήμα “τρέχει” και πάλι στο Ρέθυμνο, ενώ η ομάδα σκάκι φιλοξενείται από τους εργαζόμενους της ΑΤΕ στις 10:30. Στις 17:15 η ποδοσφαιρική ΑΕΚ με αύρα… Αραούχο φιλοξενείται από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Το πρόγραμμα “κλείνει” τη Δευτέρα (03/02) με την Πρωταθλήτρια ομάδα FIFA 11vs11 να αντιμετωπίζει σε διπλές αναμετρήσεις τον Πυρσό για μία θέση στα ημιτελικά του Κυπέλλου της VGL.

Παράλληλα, αγωνιστική δράση έχουν και οι Ακαδημίες σε Βόλεϊ και Χάντμπολ, με το Final Four των Κορασίδων 2 να “κλέβει” την παράσταση.

Γεμίζουμε ΟΛΑ τα γήπεδα, όπου παίζει η ΑΕΚ και στηρίζουμε ΜΟΝΟ με τη φωνή μας.

Γιατί… ΜΑΖΙ είμαστε ανίκητοι!

Σάββατο 01/02/2020
Aγώνας: UCI, Ferderation Cup #3#
Άθλημα: Ποδηλασία
Συμμετέχοντες: Χάρης Καστραντάς (Άνδρες)
Ώρα: 09:00
Τόπος: Ρέθυμνο.

Αγώνας: ΑΟΠ Κηφισιάς – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παίδων
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Ζηρίνειο, Κηφισιά.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 14:15
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων 3
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: 3ο Λύκειο Αγ. Δημητρίου.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Περιστερίου
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 16:00
Γήπεδο: Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ, Γλυφάδα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Άρης Νίκαιας
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΣ Παπάγου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων Κ18
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: Παπάγου.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟΝ Αμαζόνες
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 18:45
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων Κ18 2
Διοργάνωση: Ημιτελικός Final Four Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Κυριακή 02/02/2020
Αγώνας: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΤΒ Cross Country Eliminator-XCE 2020
Άθλημα: Ποδηλασία
Συμμετέχοντες: Χάρης Καστραντάς (Άνδρες), Ιάσονας Μαντάς (Παίδες)
Ώρα: 09:00
Τόπος: Ρέθυμνο.

Αγώνας: ΠΚΕ ΑΤΕ – ΑΕΚ
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Β2 Ομίλου Β’ Αττικής
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Αίθουσα Πλατείας Κάνιγγος, Αθήνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΠΣ Ορφέας
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ατρόμητος Αθηνών – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 22η αγωνιστική Super League
Ώρα: 17:15
Γήπεδο: Περιστερίου.

Αγώνας: ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Εφήβων
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Γαλατσίου.

Δευτέρα 03/02/2020
Αγώνας: Πυρσός – ΑΕΚ
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 1ος Προημιτελικός Κυπέλλου VGL
Ώρα: 23:15.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πυρσός
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 2ος Προημιτελικός Κυπέλλου VGL
Ώρα: 23:40.