eSports ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΡΑΓΚΜΠΙ ΛΙΓΚ ΣΚΑΚΙ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 06-07-08-09/03

Γεμάτο αγώνες είναι το πρόγραμμα του Συλλόγου το τετραήμερο 06-09/03, με όλα τα τμήματα να δίνουν “μάχες” σε όλη την Αττική και όχι μόνο.

Συγκερκιμένα, το πρόγραμμα ξεκινάει με το πόλο γυναικών που αντιμετωπίζει την Ηλιούπολη την Παρασκευή (06/03) και την Ρόδο το Σάββατο (07/03) στους πρώτους επίσημους αγώνες της ιστορίας του. Στις 15:30 το Σάββατο η ανδρική ομάδα πόλο αντιμετωπίζει την ΠΕΚΕΒ σε εξ’ αναβολής αγώνα, ενώ στις 17:30 η ομάδα μπάσκετ φιλοξενεί τον Ηρακλή.

Την Κυριακή (08/03), διεξάγεται το 7ο Criterium “Γ. Τρανόπουλος” το οποίο διοργανώνει το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ. Στις 10:30 η ομάδα Σκάκι της ΑΕΚ αντιμετωπίζει την Κηφισιά, ενώ στις 11:00 η γυναικεία ομάδα πόλο κοντράρεται με τον ΝΟ Χίου. Στις 14:00 η ομάδα χάντμπολ φιλοξενείται από τον Φίλιππο στη Βέροια. Στις 16:30 στο Kifissos Soccer Club η ομάδα Rugby League αντιμετωπίζει τους Attica Rhinos, ενώ στις 18:00 η γυναικεία ομάδα πόλο και η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο αγωνίζονται κόντρα σε Ιωνικό και Ήφαιστο αντίστοιχα. Το πρόγραμμα της ημέρας κλείνει με τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ να φιλοξενείται από τον Πανιώνιο στις 18:45 στη Νίκαια.

Τη Δευτέρα (09/03) η ομάδα FIFA 11vs11 αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα για το Πρωτάθλημα της VGL.

Φυσικά, αγωνιστική δράση έχουν και τα τμήματα υποδομής Βόλεϊ του Συλλόγου, ενώ τα τμήματα του Χάντμπολ αναμένουν τους ορισμούς των αγώνων.

ΟΛΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 06/03/2020
Αγώνας: AEK – ΓΣ Ηλιούπολης
Άθλημα: Πόλο Γυναικών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 21:45
Κολυμβητήριο: Νίκαιας.

Σάββατο 07/03/2020
Αγώνας: ΥΣ Ρόδου – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Γυναικών
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 13:45
Κολυμβητήριο: Νίκαιας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΠΕΚΕΒ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:30
Κολυμβητήριο: ΑΝΟΓ, Γλυφάδα.

Αγώνας: ΟΠΕ Χαλκίδας – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Γ’ Φάσης (9-12) Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Μ. Μερκούρη”, Χαλκίδα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ηρακλής
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 20η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟΠ Κηφισιάς
Άθλημα: Βόλεϊ Παίδων
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Β’ Φάσης (1-6) Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Κυριακή 08/03/2020
Αγώνας: 7ο Criterium “Γ. Τρανόπουλος”
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 09:00
Τόπος: Κωπηλατοδρόμιο Σχινά.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΣΟ ΣΥ Κηφισιάς
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική 2ου Ομίλου Β’ Αττικής
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Αίθουσα ΑΕΚ, Νέα Φιλαδέλφεια.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΝΟ Χίου
Άθλημα: Πόλο Γυναικών
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 11:00
Κολυμβητήριο: Ηλιούπολης.

Αγώνας: Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ
Άθλημα Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 20η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: ΔΑΚ Βικέλας, Βέροια.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Σχολή Μωραΐτη
Άθλημα: Βόλεί Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Rhinos Attica
Άθλημα: Rugby League
Διοργάνωση: 3ος αγώνας Greek Rugby League Association
Ώρα: 16:30
Γήπεδο: Kifissos Soccer Club.

Αγώνας: ΑΟ Παλλήνη – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παμπαίδων
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:15
Γήπεδο: Κάντζας.

Αγώνας: Ιωνικός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Γυναικών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 18:00
Κολυμβητήριο: Ηλιούπολης.

Αγώνας: ΑΣ Ήφαιστος – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ με Αμαξίδιο
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: Κ.Γ. Ροΐτικων, Πάτρα.

Αγώνας: ΓΣ Πανιώνιος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 19η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 18:45
Γήπεδο: “Σελεπίτσαρι”, Νίκαια.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πανελλήνιος ΓΣ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα 09/03/2020
Αγώνας: Απόλλων – ΑΕΚ
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Season 2 VGL
Ώρα: 23:05

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On