eSports ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 07-08-09/12

Ένα ακόμα τριήμερο (07-08-09/12) γεμάτο αγώνες για τα τμήματα του Συλλόγου ξεκινάει από αύριο. Συγκεκριμένα, το Σάββατο, η ομάδα μπάσκετ φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ, ενώ λίγο αργότερα η ανδρική ομάδα πόλο δίνει τον πρώτο εντός έδρας αγώνα της στο Πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Ηλυσιακό. Στις 19:00 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ αντιμετωπίζει εκτός έδρας του Μακεδόνες Αξιού, ενώ στη συνέχεια η ομάδα ποδοσφαίρου φιλοξενεί τον Πανιώνιο και η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας τον Παναθηναϊκό. Την Κυριακή η ομάδα χάντμπολ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τον Φίλιππο Βέροιας, ενώ τη Δευτέρα η ομάδα FIFA 11vs11 αντιμετωπίζει την FIFA Hellas.

Παράλληλα, αγωνιστική δράση έχουν τα τμήματα υποδομής βόλεϊ και χάντμπολ, ενώ την Κυριακή το τμήμα ποδηλασίας θα τρέξει σε 2 αγώνες.

ΟΛΟΙ δίπλα στην ΑΕΚ, γεμίζουμε ΟΛΑ τα γήπεδα!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 07/12/2019
Αγώνας: Πανελλήνιος ΓΣ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: Πανελληνίου, Αθήνα.

Αγώνας: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: PAOK Sports Arena, Θεσσαλονίκη.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ηλυσιακός ΑΟ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Ανδρών Υδατοσφαίρισης
Ώρα: 16:00
Γήπεδο: Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ, Γλυφάδα.

Αγώνας: ΑΣ Μακεδόνες Αξιού – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: ΔΑΚ Κυμίνων, Θεσσαλονίκη.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νέοι Βύρωνος
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Αγοριών Κ18 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πανιώνιος
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Super League
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Άνοιξης – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 7-12 Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Άνοιξης, Αθήνα.

Αγώνας: Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 22:00
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού, Αθήνα.

Κυριακή 08/12/2019
Αγώνας: ATH-Cross 2019
Άθλημα: Ποδηλασία-3 αθλητές
Ώρα: 09:00

Αγώνας: Porto Leone Mini Cup Junior Festival
Άθλημα: Ποδηλασία-10 αθλητές
Ώρα: 10:00

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟΠ Κηφισιάς
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Αγοριών Κ21 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 12:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας, Αθήνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 14:15
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού, Αθήνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Φίλιππος Βέροιας
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας, Αθήνα.

Αγώνας: ΓΣ Κηφισιάς “Ο Ηρακλής” – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Κοριτσιών Κ18 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: “Ζηρίνειο”, Κηφισιά, Αθήνα.

Αγώνας: ΑΣ Τυφών – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Κοριτσιών Κ20 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Ν. Ηρακλείου, Αθήνα.

Δευτέρα 09/12/2019
Αγώνας: AEK – FIFA Hellas
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL
Ώρα: 22:45

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On