eSports ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΡΑΓΚΜΠΙ ΛΙΓΚ ΣΚΑΚΙ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 11-12-13/01

Άλλο ένα τριήμερο (11-12-13/01) γεμάτο αγώνες ξεκινάει για τα τμήματα του Συλλόγου.

Το Σάββατο (11/01) Έφηβοι και Νεάνιδες της Ξιφασκίας αγωνίζονται στο ατομικό Πρωτάθλημα Ελλάδος, η μπασκετική ΑΕΚ φιλοξενείται στην Ρόδο από τον Κολοσσό, ενώ το βράδυ η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ηνίοχο. Την Κυριακή (12/01) συνεχίζεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων στην Ξιφασκία, η ομάδα Σκάκι ξεκινάει τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της κόντρα στο Πέρα, η ομάδα Ράγκμπι υποδέχεται την Λάρισα τη στιγμή που η ποδοσφαιρική ΑΕΚ ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. Τέλος, τη Δευτέρα (13/01) η ομάδα FIFA 11vs11 δίνει άλλους δύο σημαντικούς αγώνες για το Πρωτάθλημα και με ενδεχόμενες νίκες κατακτά τον παρθενικό της τίτλο.

ΌΛΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ! Στηρίζουμε ΟΛΑ τα τμήματα!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 11/01/2020
Άθλημα: Ξιφασκία Εφήβων-Νεανίδων
Διοργάνωση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα Ξιφασκίας, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΣΟΧ “Φοίβος” – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Β’ Φάσης 7-12 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: Ολυμπιακού Χωριού.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Κερατέας
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Πρωταθλήματος Αγοριών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Κολοσσός Ρόδου – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 15η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: Κ.Γ. Καλλιθέας Ρόδου.

Αγώνας: Ηνίοχος ΠΟΑΣΑ – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 22:00
Γήπεδο: Πάρκο Γουδή.

Κυριακή 12/01/2020
Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Πέρα
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β2 Αττικής
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Αίθουσα ΑΕΚ Νέας Φιλαδέλφειας.

Άθλημα: Ξιφασκία Εφήβων-Νεανίδων
Διοργάνωση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα Ξιφασκίας, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Λάρισα
Άθλημα: Rugby League
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Rugby League Association
Ώρα: 13:15
Γήπεδο: Κηφισού.

Αγώνας: ΑΟ “Ίσιδα-Δίας” Νέας Μάκρης – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: “Γ. Δημητριάδης”, Νέα Μάκρη.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Τούμπα, Θεσσαλονίκη.

Δευτέρα 13/01/2020
Αγώνας: Απόλλων – AEK
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL
Ώρα: 23:15

Αγώνας: Hive eSports – AEK
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 20η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL
Ώρα: 23:35

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On