Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 16-17/03

Ένα από τα πιο κρίσιμα Σαββατοκύριακα (16-17/03) της χρονιάς ξημερώνει αύριο, με την πλειονότητα των τμημάτων της ΑΕΚ να δίνουν σημαντικούς αγώνες. Μάλιστα, ο Σύλλογος μας στοχεύει στην κατάκτηση δύο τίτλων μέσα στις δύο ημέρες, καθώς το τμήμα χάντμπολ αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό/Όμιλο Ξυνή στον Τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, ενώ η ανδρική ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης της ΑΕΚ θέλει το “3×3” για να στεφθεί Πρωταθλήτρια Ελλάδος.

Στη μάχη ρίχνεται για πρώτη φορά φέτος και το τμήμα πόλο για τις 3 πρώτες αγωνιστικές της Β’ Εθνικής τη στιγμή που το τμήμα ραγκμπι λιγκ θα δώσει ευρωπαϊκούς αγώνες στο γήπεδο της Προοδευτικής στη Νίκαια. Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενείται στα Βριλήσσια, ενώ το ποδόσφαιρο αγωνίζεται στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο και το τμήμα μπάσκετ στο ΟΑΚΑ με την Κύμη.

Η οικογένεια της ΑΕΚ καλεί όλο τον φίλαθλο κιτρινόμαυροκόσμο να γεμίσει όλα τα γήπεδα όπου αγωνίζονται τα τμήματά μας και να στηρίξει τους αθλητές μας στις κρίσιμες μάχες τους.

Άλλωστε… ΜΑΖΙ είμαστε ανίκητοι!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 16/03/2019
Αγώνας: ΟΑ Χανίων – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Α1 Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα ΣΕΦ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Ίφιτος Πατρών
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Α1 Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα ΣΕΦ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Άρης Νίκαιας
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Αττικής Β’ Εθνικής Ανδρών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Κολυμβητήριο Νίκαιας.

Αγώνας: Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: Τελικός Κυπέλλου Ελλάδος
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Κουκούλι”, Πάτρα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Κύμη
Άθλημα: Μπάσκετ
Διοργάνωση: 19η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΦΟ Βριλησσίων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 20η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:45
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Βριλησσίων.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Άρης Βούλας
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Β’ Εθνικής Αττικής Γυναικών
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: 3ο Γυμνάσιο Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΟ Άνοιξης – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων 3 (Α’ Τμήμα)
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 3
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: Άνοιξης.

Αγώνες: ΑΕΚ – Προμηθέας, ΑΕΚ – Gladiatori Roma
Άθλημα: Ράγκμπι Λιγκ
Διοργάνωση: Ευρωπαϊκό Τουρνουά 9’s
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Νίκαιας (Προοδευτικής).

Αγώνας: ΑΕΚ – Ιωνικός ΑΟ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Αττικής Β’ Εθνικής Ανδρών
Ώρα: 20:30
Γήπεδο: Κολυμβητήριο Νίκαιας.

Κυριακή 17/03/2019
Αγώνας: ΑΟ Πεύκης – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Α1 Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: Αίθουσα ΓΑΣΕ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΝΟΝ “Ο Άρης”
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 2ος Ημιτελικός Πρωταθλήματος Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΣΑ Κολλέγιο Αθηνών – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παίδων
Διοργάνωση: 22η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παίδων
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Κολλεγίου Αθηνών.

Αγώνας: ΑΕ “Αθηνά” Μαγκουφάνας – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Β’ Εθνικής Αττικής Γυναικών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: 2ο Δημοτικός Σχολείο Πεύκης.

Αγώνας: Άγ. Νικόλαος – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Αττικής Β’ Εθνικής Ανδρών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Κολυμβητήριο Νίκαιας.

Αγώνας: ΖΑΟΝ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Πρωταθλήματος Κορασίδων Γ’ Φάσης Α’ Γκρουπ Α’ Ομίλου
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: Ζηρινείου.

Αγώνα: Ατρόμητος – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο
Διοργάνωση: 25η αγωνιστική Super League
Ώρα: 16:00
Γήπεδο: Περιστερίου.

Αγώνας: Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων 3 (Β’ Τμήμα)
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Ομίλου Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Παγκορασίδων 3
Ώρα: 16:30
Γήπεδο: Μυρακτής.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νέοι Βύρωνος
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων 2
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Α’ Φάσης Γ’ Ομίλου Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Παγκορασίδων 2
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΟΠΕ Χαλκίδας
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Α’ Φάσης A’ Ομίλου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ήφαιστος – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ με Αμαξίδιο
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Α2 Νοτίου Ομίλου
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: “Αλεξιώτισσα”, Πάτρα.

Αγώνας: ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: Κορωπίου.

Αγώνας: Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παμπαίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων
Ώρα: 20:30
Γήπεδο: “Π. Γιαννακόπουλος”.