Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 20-21/04

Έτοιμα για άλλο ένα γεμάτο αγωνιστικό Σαββατοκύριακο (20-21/04) είναι όλα τα τμήματα της ΑΕΚ. Πέραν των τμημάτων υποδομής βόλεϊ και χάντμπολ, το τμήμα μπάσκετ υποδέχεται τον Ολυμπιακό, ενώ λίγη ώρα αργότερα η καρδιά όλης της ΑΕΚ χτυπάει στην Πορτογαλία όπου η ομάδα χάντμπολ αγωνίζεται κόντρα στην Μαδέιρα στον 1ο Ημιτελικό του Challenge Cup. Την Κυριακή (21/04) το τμήμα μπάσκετ με αμαξίδιο αγωνίζεται στην Κηφισιά, η ομάδα ποδοσφαίρου στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της υποδέχεται την Λάρισα, ενώ δύο ώρες αργότερα, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ στο Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας, φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό παίζοντας το τελευταίο της χαρτί για άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.

ΟΛΟΣ ο κόσμος της ΑΕΚ καλείται για άλλη μία φορά να σταθεί στο πλευρό ΟΛΩΝ των τμημάτων μας. Ειδικά οι εντός έδρας αναμετρήσεις των τμημάτων μπάσκετ, μπάσκετ με αμαξίδιο, ποδοσφαίρου και βόλεϊ γυναικών είναι υψίστης σημασίας και με την στήριξη των φίλων του Συλλόγου, οι αθλητές μας θα φτάσουν στις νίκες. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 20/04/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΑΣ Καματερού
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’
Ώρα: 14:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Άθλημα: Μπάσκετ
Διοργάνωση: 25η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 16:45
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νέοι Βύρωνος
Άθλημα: Βόλεϊ Παμπαίδων
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Α’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 18:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Madeira Andebol SAD – AEK
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 1ος Ημιτελικός Challenge Cup
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Funchal Arena.

Κυριακή 21/04/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – Ήφαιστος Πάτρας
Άθλημα: Μπάσκετ με Αμαξίδιο
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 12:30
Γήπεδο: Ζηρίνειο, Κηφισιά.

Αγώνας: Γλυκά Νερά – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ μη ενεργών αθλητριών
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: Νικολακάκη.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων 3 (Β’ Τμήμα)
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Α’ Φάσης Β’ Ομίλου Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού
Ώρα: 16:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΕΣΝ Βριλησσίων “Μπλε” – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Μίνι Αγόρια
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Μίνι Αγοριών
Ώρα: 16:25
Γήπεδο: Ιωνικού.

Αγώνας: Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Μίνι Αγόρια
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Μίνι Αγοριών
Ώρα: 17:05
Γήπεδο: Ιωνικού.

Αγώνας: ΑΕΚ – Λάρισα
Άθλημα: Ποδόσφαιρο
Διοργάνωση: 29η αγωνιστική Super League
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός ΑΟ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 2ος Τελικός Ανόδου Play Off Pre League
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ - ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΟΥ 2019 ΑΕΚ