Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 21-22/12

Ένα ακόμα Σαββατοκύριακο (21-22/12) γεμάτο αγώνες ξεκινάει από αύριο με τα περισσότερα τμήματα της ΑΕΚ να βρίσκονται σε θέσεις “μάχης”.

Συγκεκριμένα, η ανδρική ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης, αντιμετωπίζει τα Ταταύλα και των Ίφιτο Πατρών με στόχο τις νίκες που θα την διατηρήσουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στις 16:00 η ανδρική ομάδα πόλο υποδέχεται την Τρίαινα Βούλας, ενώ μία ώρα αργότερα η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενεί τον Ναύαρχο Βότση στην αυλαία του πρώτου γύρου. Στις 18:00 η ομάδα χάντμπολ μετά τις νίκες επί ΟΣΦΠ/Ομίλου Ξυνή και ΠΑΟΚ θέλει να “κλείσει” τη σεζόν με νίκη επί της Πυλαίας στην αίθουσα “Γ. Κασιμάτης”, ενώ στις 19:30 η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας κοντράρεται εκτός έδρας με τον Μινώταυρο και η ομάδα Rugby τους Attica Rhinos. Το πρόγραμμα της ημέρας “κλείνει” με την εκτός έδρας αναμέτρηση της ποδοσφαιρικής ΑΕΚ στη Λαμία.

Την Κυριακή, η μπασκετική ΑΕΚ φιλοξενείται στη Λάρισα από την τοπική ομάδα στις 19:15.

Φυσικά, αγωνιστική δράση έχουν και οι Ακαδημίες Βόλεϊ και Χάντμπολ.

ΟΛΟΙ γεμίζουμε τα γήπεδα και στηρίζουμε ΟΛΑ τα τμήματα της ΑΕΚ! ΟΛΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 21/12/2019
Αγώνας: ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: 3ο Λύκειο Αγ. Δημητρίου.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Ασπίδα Αγ. Αναργύρων
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 09:15
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Ταταύλα – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 11:00
Γήπεδο: “Τάκης Παπαγεωργίου”, Καρέας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Ίφιτος Πατρών
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: “Τάκης Παπαγεωργίου”, Καρέας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Τρίαινα Βούλας
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας Πόλο
Ώρα: 16:00
Γήπεδο: Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ, Γλυφάδα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΕΣΧ Πυλαίας
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: Μινώταυρος ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 15η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Ταύρου.

Αγώνας: Attica Rhinos – AEK
Άθλημα: Rugby League
Διοργάνωση: Φιλικό Τουρνουά προετοιμασίας
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Kifisos Soccer Club.

Αγώνας: ΠΑΣ Λαμία – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Super League
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: ΔΑΚ Λαμίας.

Αγώνας: ΑΣ Ασπίδα Αγ. Αναργύρων – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης Χαντμπολ Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού.

Κυριακή 22/12/2019
Αγώνας: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: “Τάκης Παπαγεωργίου”, Καρέας.

Αγώνας: ΑΕ Γκράβας – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 7-12 Πρωταθλήματος Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 11:30
Γήπεδο: “Α. Τρίτσης”, Γκράβα.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΣΦΑ Μελισσίων “Ο Φοίβος”
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Αγοριών Κ21 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Λάρισα – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 19:15
Γήπεδο: Κ.Γ. Νεάπολης, Λάρισα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Σπάτων “Γαία”
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Κ18 Εκτός Συναγωνισμού ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣΠΕ “Θέτις”
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 9-12 Κοριτσιών Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ - ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΟΥ 2019 ΑΕΚ