ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΚΑΚΙ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 22-23/02

Γεμάτο αγώνες είναι και το προσεχές Σαββατοκύριακο (22-23/02) για τα τμήματα της ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, το Σάββατο (22/02) η Ακαδημία της ποδηλασίας θα τρέξει στην Καλαμάτα, ενώ το μεσημέρι στις 14:00 η ανδρική ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης αντιμετωπίζει τη Φιλία Ορεστιάδας. Στις 17:00 η ομάδα Rugby League αντιμετωπίζει τους Aris Eagles για το φιλικό τουρνουά των Αθηνών, με την ημέρα να ολοκληρώνεται με τον αγώνα της ομάδας χάντμπολ κόντρα στον Ιωνικό στις 21:00 στο “Γ. Κασσιμάτης” του ΟΑΚΑ.

Την Κυριακή (23/02) η ανδρική ομάδα επιτραπέζιας κοντράρεται με τον Παναθηναϊκό για την τελευταία αγωνιστική της Α1 και στη συνέχεια θα λάβει το τρόπαιο του Πρωταθλητή. Την ίδια ώρα (10:00) το ποδηλατικό τμήμα αγωνίζεται σε Σαλαμίνα και Θήβα. Στις 10:30 σημαντικό αγώνα δίνει το τμήμα Σκάκι κοντρα στον ΠΜΚ Σιδηροδρομικών εκτός έδρας, ενώ στις 17:00 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ φιλοξενείται στη Θεσσαλονίκη από τη ΧΑΝΘ. Στις 17:15 η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας φιλοξενείται από την Ολυμπιάδα, ενώ η ομάδα ποδοσφαίρου υποδέχεται τον ΟΦΗ. Το πρόγραμμα “κλείνει” με την ομάδα Μπάσκετ με Αμαξίδιο να φιλοξενεί στις 21:30 τον ΑΣΚΑ Μαρούσι στο κλειστό του Ιωνικού.

ΟΛΟΙ δίπλα στην ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 22/02/2020
Αγώνας: 6ο MINI BIORACER CUP
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 11:00
Τοποθεσία: Καλαμάτα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα ΣΕΦ, Πειραιάς.

Αγώνας: ΑΕΚ – Aris Eagles
Άθλημα: Rugby League
Διοργάνωση: Φιλικό Τουρνουά Αθηνών
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Kifissos Soccer Club.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νέοι Βύρωνος
Άθλημα: Βόλεϊ Παίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Β’ Φάσης (1-6) Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: “Γ. Κασσιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Μαρκόπουλου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Β’ Φάσης (1-24) Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Μαρκόπουλου.

Κυριακή 23/02/2020
Αγώνας: Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα ΣΕΦ, Πειραιάς.

Αγώνας: Salamis Island MTB Race #1
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σαλαμίνα.

Αγώνας: Granfondo Aegeas
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σαλαμίνα.

Αγώνας: ΠΜΚ Σιδηροδρομικών – ΑΕΚ
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική 2ου Ομίλου Β’ Αττικής
Ώρα: 10:30
Αίθουσα: Αίθουσα ΟΣΕ, Αθήνα.

Aγώνας: Χ.Α.Ν.Θ. – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Μ. Τσικίνας”, Θεσσαλονίκη.

Αγώνας: ΑΣ Ολυμπιάδα – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 22η αγωνιστική Futsal Super League
Ώρα: 17:15
Γήπεδο: Κλειστό Αγ. Παρασκευής.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΟΦΗ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 25η αγωνιστική Super League
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΑΣΚΑ Μαρούσι
Άθλημα: Μπάσκετ με Αμαξίδιο
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Ιωνικού “Ζ. Αλεξάνδρου”, Νέα Φιλαδέλφεια.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On