Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 22-23-24-25/11

Ένα τετραήμερο γεμάτο αγώνες ξεκινάει από σήμερα (22/11) για όλη την οικογένεια της ΑΕΚ. Η αυλαία ανοίγει με την ομάδα χάντμπολ που Παρασκευή και Σάββατο αντιμετωπίζει την HC Vogosca Poljine για τη φάση των “32” του Challenge Cup. Το Σάββατο (23/11) αγωνίζονται επίσης η ομάδα μπάσκετ εκτός έδρας με το Λαύριο, καθώς και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ που φιλοξενείται στην Κόρινθο. Την Κυριακή (24/11) πρεμιέρα στην Α2 κάνει η ανδρική ομάδα πόλο που φιλοξενείται στην Πάτρα, ενώ το απόγευμα της ίδιας μέρας η ποδοσφαιρική ομάδα υποδέχεται τον Άρη. Τέλος, τη Δευτέρα (25/11) η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας αντιμετωπίζει εντός έδρας την Ολυμπιάδα και η ομάδα FIFA 11vs11 τον Απόλλωνα από την Κύπρο.

Αγώνες έχουν και τα τμήματα υποδομής βόλεϊ και χάντμπολ.

ΟΛΟΙ δίπλα σε ΟΛΑ τα τμήματα της ΑΕΚ! ΜΑΖΙ είμαστε ανίκητοι!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 22/11/2019
Αγώνας: HC Vogosca Poljine – AEK
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 1ος αγώνας Φάσης “32” Challenge Cup
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Σάββατο 23/11/2019
Αγώνας: ΑΟ Κωφών – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ Εκτός Συναγωνισμού 3
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Μετς Α’.

Αγώνας: ΑΕ Γκράβας – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ Εκτός Συναγωνισμού 2
Ώρα: 11:30
Γήπεδο: “Αντώνης Τρίτσης”, Γκράβας.

Αγώνας: ΟΦΝΙ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Νέας Ιωνίας.

Αγώνας: Λαύριο – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:45
Γήπεδο: Κ.Γ. Λαυρίου.

Αγώνας: ΑΕΚ – HC Vogosca Poljine
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 2ος αγώνας Φάσης “32” Challenge Cup
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΣΠ Κόρινθος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: K.Γ. Κορίνθου.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Παλλήνη
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Αγοριών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΟ Θρακομακεδόνων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 20:30
Γήπεδο: Θρακομακεδόνων.

Κυριακή 24/11/2019
Αγώνας: ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Αγοριών Κ21 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 10:15
Γήπεδο: ΑΚ Γουδή.

Αγώνας: World of Cross Ilissia
Άθλημα: Ποδηλασία
Γήπεδο: Άλσος Ιλισίων.

Αγώνας: ΟΦΝΙ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 13:30
Γήπεδο: Νέας Ιωνίας.

Αγώνας: ΝΟ Πατρών – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Α2 Ανδρών Νοτίου Ομίλου
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: “Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Άρης
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΣΦΑ Μελισσίων “Ο Φοίβος” – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Κοριτσιών Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μεταμόρφωσης.

Δευτέρα 25/11/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Ολυμπιάδα
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού.

Αγώνας: ΑΕΚ – Απόλλων ESPORTS
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική VGL
Ώρα: 23:15

ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ - ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΟΥ 2019 ΑΕΚ