ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΚΑΚΙ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 25-26/01

Ένα από τα πλέον κρίσιμα Σαββατοκύριακα (25-26/01) της χρονιάς ξεκινάει από αύριο για όλα τα τμήματα της ΑΕΚ.

Το πρόγραμμα ξεκινάει με “μάχες” της γυναικείας ομάδας επιτραπέζιας αντισφαίρισης που αγωνίζεται στην Αλεξανδρούπολη με Καβάλα και Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στις 17:45 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενείται στα Βριλήσσια από την τοπική ομάδα και η ομάδα μπάσκετ στο Περιστέρι, ενώ στις 20:00 η ομάδα χάντμπολ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Φαίακα Κέρκυρας.

Την Κυριακή (26/01), η γυναικεία ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης “κλείνει” το πρόγραμμά της με τη ΧΑΝΘ στις 10:00, ενώ η ομάδα σκάκι υποδέχεται τον ΣΟ Αγ. Βαρβάρας στη Νέα Φιλαδέλφεια. Τέλος, στις 19:30 η ομάδα ποδοσφαίρου κοντράρεται στο μεγάλο ντέρμπι της Superleague με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Φυσικά, σημαντικούς αγώνες δίνουν τα τμήματα των Ακαδημιών Βόλεϊ Αγοριών-Κοριτσιών και Χάντμπολ.

ΟΛΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 25/01/2020
Αγώνας: ΑΣΕΑ Καβάλας – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Αίθουσα Εθνικού, Αλεξανδρούπολη.

Αγώνας: ΑΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Αίθουσα Εθνικού, Αλεξανδρούπολη.

Αγώνας: ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 17:40
Γήπεδο: Βύρωνα.

Αγώνας: ΦΟ Βριλησσίων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:45
Γήπεδο: Βριλησσίων.

Αγώνας: Περιστέρι – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 17η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:45
Γήπεδο: “Α. Παπανδρέου”, Περιστέρι.

Αγώνας: Φαίακας Κέρκυρας – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: ΕΑΚ Κέρκυρας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΣΦΑ Μελισσίων “Ο Φοίβος”
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΣ Ασπίδα Αγ. Αναργύρων – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 21:45
Γήπεδο: Καματερού.

Κυριακή 26/01/2020
Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΝΟΝ “Ο Άρης”
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 09:20
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΧΑΝΘ – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: Αίθουσα Εθνικού, Αλεξανδρούπολη.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΣΟ Αγ. Βαρβάρας
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Αττικής
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Εντευκτήριο ΑΕΚ, Νέα Φιλαδέλφεια.

Aγώνας: ΑΕΚ – ΑΕ Αμπελοκήπων
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 21 αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Κηφισιάς “Ο Ηρακλής”
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On