Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 30/11-02/12

Ένα τριήμερο (30/11-02/12) γεμάτο ΑΕΚ ξεκινάει από αύριο. Τα τμήματα του Συλλόγου ρίχνονται στη “μάχη” με στόχο σημαντικές νίκες που θα τους φέρουν πιο κοντά στους στόχους που έχουν θέσει από το ξεκίνημα της σεζόν.

Το πρόγραμμα ανοίγει με το Κύπελλο Ελλάδος Ανδρών-Γυναικών Ξιφακσίας, ενώ στη συνέχεια αγωνίζεται στη Χίο η ανδρική ομάδα πόλο. Το απόγευμα του Σαββάτου, η ομάδα μπάσκετ υποδέχεται τον Προμηθέα και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ τον Πανιώνιο, ενώ λίγο αργότερα η ποδοσφαιρική ΑΕΚ αγωνίζεται εκτός έδρας με τον ΟΦΗ. Την Κυριακή, η ομάδα χάντμπολ δίνει νοκ άουτ αγώνα στη Νέα Φιλαδέλφεια κόντρα στον Ιωνικό για το Κύπελλο Ελλάδος. Τέλος, τη Δευτέρα η ομάδα FIFA 11vs11 κοντράρεται με τους CG Trojans.

Παράλληλα, σημαντικούς αγώνες δίνουν και τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ και Χάντμπολ.

Γεμίζουμε ΟΛΑ τα γήπεδα, στηρίζουμε ΟΛΑ τα τμήματα της ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 30/11/2019
Άθλημα: Ξιφασκία Ανδρών-Γυναικών
Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδος Ανδρών-Γυναικών
Ώρα: 09:00
Γήπεδο: Αίθουσα Ξιφασκίας ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: Ιωνικό Κολυμβητήριο, Χίου.

Αγώνας: ΑΕΚ – Προμηθέας Πατρών
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Αθηναϊκός
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Β’
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πανιώνιος ΓΣ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 18:45
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ολυμπιακός Κερατσινίου
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΟΦΗ – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: “Θ. Βαρδινογιάννης”, Ηράκλειο Κρήτης.

Αγώνας: ΑΕΚ – Άρης Νίκαιας
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παίδων
Ώρα: 20:15
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ Κ18 Κοριτσιών Εκτός Συναγωνισμού 2
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Κυριακή 01/12/2019
Αγώνας: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: Φάση “16” Κυπέλλου Ελλάδος
Ώρα: 12:15
Γήπεδο: Δ.Γ. “Ζ. Αλεξάνδρου”, Νέα Φιλαδέλφεια.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Ωρωπού
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20
Διοργάνωση: 9η αγωνιτική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ Κ20 Κοριτσιών
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Καρέα
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ Κ18 Κοριτσιών Εκτός Συναγωνισμού 3
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕ Αγίας Παρασκευής – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ Κ18 Αγοριών
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Αγίας Παρασκευής.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΕ Γαλατσίου
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ Κ21 Αγοριών
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα 02/12/2019
Αγώνας: CG Trojans – AEK
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική VGL
Ώρα: 22:45

ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ - ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΟΥ 2019 ΑΕΚ