ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Υπέταξε τον Μινώταυρο!

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Μινώταυρο η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας. Οι “κιτρινόμαυροι” ήθελαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα και το πέτυχαν, καθώς με τους Δελλαπόρτα και Μάνο στο 4′ και στο 9′ αντίστοιχα προηγήθηκαν με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και οι Ασημακόπουλος και Δελλαπόρτας ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι “κόκκινοι” μείωσαν στο 23′, όμως ο Σκουτέλης επτά λεπτά αργότερα επανέφερε το +4 για τον “Δικέφαλο” (5-1), ενώ οι Μάντης και Ζιάκας διαμόρφωσαν το τελικό 7-1.

Η ΑΕΚ έτσι έκανε το “4×4” στην Stoiximan Futsal Superleague και βρίσκεται ολομόναχη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας, την Πέμπτη (19/10) στις 21:45 εντός έδρας απέναντι στην Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής. Να είστε όλοι εκεί!

ΑΕΚ – Μινώταυρος 7-1