ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Αποτελέσματα 5ης μέρας Χριστουγεννιάτικου Τουρνουά (06/01)

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 3ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά της ΑΕΚ με όλες τις ομάδες και όλες τις αθλήτριες να μένουν απόλυτα ικανοποιημένες και χαρούμενες. Άλλωστε, αυτός ήταν και ο σκοπός της διοργάνωσης. Η χαρά των αθλητριών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στον μικρό τελικό των Κορασίδων Α’, οι Νέοι Βύρωνος επιβλήθηκαν με 3-1 του Μαρκόπουλου και κατέκτησαν την 3η θέση.

Στον τελικό των παγκορασίδων, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 της Γαίας Σπάτων και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, με την απονομή να κάνει ο παλαιός αθλητής βόλεϊ και νυν προπονητής του Αστέρα Αγ. Δημητρίου, Άκης Χατζηαντωνίου.

Στον τελικό των Κορασίδων Β’ ο Μελισσιακός σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αναδείχθηκε νικητής με 3-2 κόντρα στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου. Την απονομή των μεταλλίων και του τροπαίου έκανε ο προπονητής του Απολλώνιου, Γιώργος Δεναξάς.

Τέλος, στον τελικό των Κορασίδων Α’, η ομάδα του Απολλώνιου επικράτησε με 3-1 της ΑΕΚ και κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία. Ο θρύλος του αθλήματος, Μάριος Γκιούρδας, έκανε την απονομή των μεταλλίων και του τροπαίου.

Η ΑΕΚ ευχαριστεί όλες τις ομάδες και τις αθλήτριες, αλλά και τον κόσμο που βρέθηκε στο σχολικό κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας. Ο αθλητισμός είναι όμορφος και αυτές οι στιγμές το αποδεικνύουν περίτρανα.