ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Αποτελέσματα Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών 04-05/11

Με δύο νίκες συνέχισαν τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών το διήμερο 04-05/11.

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ, σε μια δύσκολη έδρα και απέναντι σε έναν διαχρονικά δυνατό αντίπαλο, τα αγόρια της ΑΕΚ έπιασαν εξαιρετική απόδοση και έφυγαν με καθαρή νίκη, 3-0 σετ, από την έδρα το Πανερυθραϊκού. Και στα τρία σετ, μετά τους πρώτους πόντους η «Ένωση» πήρε διαφορά που κράτησε μέχρι το τέλος των σετ. Με τη νίκη αυτή οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας χωρίς να έχουν χάσει σετ μέχρι τώρα.

Εύκολο απόγευμα Κυριακής για την Κ21, στον πρώτο της αγώνα της σεζόν, καθώς επικράτησε της νεοφώτιστης ομάδα της Ε.Σ. Νέας Μάκρης με 3-0 σετ. Ο προπονητής Ζαν Πιερ Σάγια είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλα τα παιδιά και να δοκιμάσει σχέδια ενόψει του επόμενου εκτός έδρας αγώνα με τον Πανερυθραϊκό, την ερχόμενη Κυριακή (12/11).