ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Αποτελέσματα Ακαδημίας Βόλεϊ Κοριτσιών 04-05/11

Με δύο νίκες και μία ήττα συνέχισαν τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Κοριτσιών της ΑΕΚ το διήμερο 04-05/11.

Συγκεκριμένα, η Κ20 επικράτησε με 3-0 σετ εκτός έδρας το ΖΑΟΝ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου ΕΣΠΑΑΑ. Η «Ένωση» δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες και έφτασαν στο τρίποντο.

Εκτός έδρας νίκη και για την Κ18, που επιβλήθηκε με 3-0 σε του Απόλλωνα. Οι «κιτρινόμαυρες» πέτυχαν το «2Χ2» στον Γ’ Όμιλο και συνεχίζουν την πορεία τους.

Την πρώτη τους ήττα υπέστησαν τα κορίτσια του δεύτερου τμήματος της Κ18, από τους Ίωνες, εντός έδρας με 3-1 σετ. Αν και ισοφάρισαν σε 1-1 σετ, οι νεαρές αθλήτριες του «Δικεφάλου» απώλεσαν στις λεπτομέρειες το τρίτο σετ (23-25) και έμειναν από δυνάμεις και ψυχολογία.