ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Άστραψε» η ΑΕΚ!

Με 12-2 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Πήγασου Αγ. Παρασκευής για την 11η αγωνιστική της Futsal Super Leauge και έφτασε στο «11×11» στο Πρωτάθλημα! Η «Ένωση» δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην ομάδα της Αγίας Παρασκευής και πρόσθεσε άλλο ένα τρίποντο στο σακούλι της.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα έως το 12′. Σε εκείνο το σημείο ο Ντάτης έκανε το 1-0, για να ακολουθήσουν ακόμα 3 τέρματα από τον «Δικέφαλο» έως το τέλος του ημιχρόνου, από τους Αρτινό, Παπακώστα και πάλι από τον Ντάτη.

Στο β’ μέρος, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-2 με δύο γκολ στο 23′ και το 24. Ντάτης και Κάρμης σκόραραν από ένα γκολ στο ίδιο λεπτό (!), με τον πρώτο να προσθέτει και τέταρτο γκολ στην προσωπική του λίστα στο 28′ (7-2). Η ΑΕΚ έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο και έτσι ακολούθησαν ακόμα 5 γκολ, από τους Αυλωνίτη, Δελλαπόρτα, Μάνο και 2 ακόμα από τον εντυπωσιακό Ντάτη που έφτασε τα 6 προσωπικά.

ΑΕΚ – Πήγασος Αγ. Παρασκευής 12-2