ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΡΑΓΚΜΠΙ ΛΙΓΚ

Φιλική ήττα στο Rugby League

Με 16-30 ηττήθηκε η ομάδα Rugby League της ΑΕΚ από τους Attica Rhinos σε φιλικό αγώνα. Η “Ένωση”, δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη παρά την καλή της εμφάνιση στο τελευταίο φιλικό παιχίδι για το τουρνουά Αθηνών, καθώς όπως και στο προηγούμενο φιλικό ένα μπλακ άουτ στα τελευταία λεπτά της στέρησε το θετικό αποτέλεσμα.

Οι “κιτρινόμαυροι” είχαν τον έλεγχο του αγώνα ως το πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου, όταν και προηγούνταν με 16-14. Σε εκείνο το σημείο, άρχισε να εμφανίζεται η κόπωση στους αθλητές μας, με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να “τρέξει” σερί και να φτάσει στη νίκη με 16-30.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα Rugby League της ΑΕΚ, το Σάββατο 28/03 όταν και αντιμετωπίζει την ομάδα της Πάτρας για το Πρωτάθλημα.

ΑΕΚ – Attica Rhinos 16-30