ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Κέρδισε τον Παναθηναϊκό και ξέφυγε!

Με 4-2 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Παναθηναϊκού εκτός έδρας για την 6η αγωνιστική της Futsal Super League. Οι «κιτρινόμαυροι» με εντυπωσιακή εμφάνιση, έφτασαν τις 6 νίκες σε ισάριθμους αγώνες, ενώ με την ισοπαλία του Δούκα με τον Ερμή Ζωγράφου, η «Ένωση» ξέφυγε στο βαθμολογικό πίνακα με 5 βαθμούς διαφορά (δείτε τη βαθμολογία ΕΔΩ)!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το «τριφύλλι» ήταν αυτό που προηγήθηκε στο παιχνίδι, με σουτ από κοντά (1-0). Η ΑΕΚ απάντησε με τους Ασημακόπουλο και Παπακώστα, που ανέτρεψαν την εις βάρος κατάσταση για την ΑΕΚ, φέρνοντας τον «Δικέφαλο» μπροστά στο σκορ με 2-1 στο ημίχρονο. Όπως και στο α’ μέρος, έτσι και στο β’ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν πρώτοι δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Η απάντηση της ΑΕΚ ήταν και πάλι άμεση, καθώς ο Ταρνανίδης σημείωσε το 3-2, ενώ λίγο πριν το τέλος ο Αρτινός διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ 2-4