ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μεγάλη νίκη επί της Λάρισας και… συνεχίζει!

Τη μεγαλύτερη νίκη της στη σεζόν μέχρι… την επόμενη σημείωσε η ΑΕΚ που επιβλήθηκε 13-9 του ΝΟ Λάρισας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Γυναικών. Η «Ένωση» πέτυχε την 2η διαδοχική της νίκη και όχι μόνο πήρε ακόμα μεγαλύτερη ψυχολογική ώθηση, αλλά παράλληλα προσπέρασε την αντίπαλό της στο βαθμολογικό πίνακα. Οι «κιτρινόμαυρες» φιγουράρουν με το τέλος του Α’ Γύρου στην 9η θέση της βαθμολογίας, ενώ βρίσκεται στο -5 από την είσοδο στην 8άδα.

Η ομάδα του Μάρκο Μίσιτς τα έδωσε όλα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα. Με την έναρξη του β’ μέρους, οι «κιτρινόμαυρες» πάτησαν «γκάζι» και με επιμέρους σκορ 5-2 πήραν κεφάλι στο σκορ με 10-7. Στην τελευταία περίοδο, με την άμυνα να βάζει δύσκολα στις φιλοξενούμενες, η ΑΕΚ έφτασε στη μεγάλη νίκη με 13-9.

ΑΕΚ – ΝΟ Λάρισας 13-9