ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μία ανάσα από την άνοδο οι Γυναίκες!

Με το ευρύ 8-1 επικράτησε η ΑΕΚ του Αγίου Θωμά για την 8η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Ποδοσφαίρου Γυναικών. Οι «κιτρινόμαυρες» με μεγαλειώδη εμφάνιση κατέκτησαν την 5η τους νίκη σε ισάριθμους αγώνες, έφτασαν τους 15 βαθμούς και θέλουν μόλις 1 βαθμό σε 3 παιχνίδια και για τη μαθηματική κατάκτηση της ανόδου στη Β’ Εθνική, χωρίς να αχολούνται με τα υπόλοιπα αποτελέσματα του Ομίλου (δείτε τη βαθμολογία εδώ).

Πρόκειται για μία μεγάλη επιτυχία, για ένα τμήμα που δημιουργήθηκε το περασμένο καλοκαίρι και το οποίο σηκώνει ψηλά τη σημαία του Συλλόγου.

Μόλις στο 1′, η Χριστοφορίδη άνοιξε το σκορ από κοντά, ενώ 7 λεπτά αργότερα η Βασιλακοπούλου σκόραρε για το 0-2. Η συνέχεια ανήκε στη μεγάλη αρχηγό της ΑΕΚ, τη Βασιλική Μοσκοφίδου, η οποία με 4 προσωπικά τέρματα ανέβασε το σκορ στο 0-6, για το ημίχρονο.

Στο β’ μέρος, η ΑΕΚ κατέβασε ρυθμούς, ο Χρήστος Χριστόπουλος δοκίμασε διάφορα σχήματα, ενώ προχώρησε και σε αλλαγές και με την Μοσκοφίδου να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα, η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 8-1.

Άγιος Θωμάς – ΑΕΚ 1-8