ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Νέο “θύμα” το Ικόνιο, (12-1) στο Καματερό!

Το εντός έδρας απόλυτο νικών πέτυχε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας για τον πρώτο γύρο της Futsal Superleague, καθώς στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής επιβλήθηκε του Νέου Ικονίου με 12-1. Οι “κιτρινόμαυροι” από το πρώτο λεπτό μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι μη δίνοντας περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Έτσι, ανέβηκαν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, περιμένοντας την αυριανή (18/11) αναμέτρηση του Παναθηναϊκού.

Το αγωνιστικό κομμάτι δεν επιδέχεται μεγάλης κριτικής, καθώς μετά τα γκολ των Ζιάκα (6′) και Θανασάι (11′) και τη μείωση του σκορ σε 2-1, το παιχνίδι μετατράπηκε σε έναν μονόλογο του “Δικεφάλου”. Ντάτης με δύο τέρματα και Αρτινός “έκλεισαν” το ημίχρονο (5-1), ενώ στο δεύτερο μέρος τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι Δελλαπόρτας, Μάντης και Θανασάι με τον τελευταίο να πετυχαίνει 4 τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ηλιάδης σκοράροντας στο 40′, κάνοντας το τελικό 12-1.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ΑΕΚ, την επόμενη εβδομάδα όταν και θα οριστεί η εκτός έδρας αναμέτρηση στην Καλλιθέα κόντρα στην τοπική ομάδα.

ΑΕΚ – Νέο Ικόνιο 12-1