ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Πλήρωσε» το κακό δεύτερο ημίχρονο

Την ήττα με 61-43 γνώρισε η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδια της ΑΕΚ στη Ρόδο, από τον Γ.Σ. Δωδεκανήσου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας.

Οι «κιτρινόμαυροι» θα μπορούσαν να έχουν πάρει καλύτερο αποτέλεσμα στο «Βενετόκλειο», ωστόσο τους «κόστισε» το κακό δεύτερο ημίχρονο. Στην πρώτη περίοδο, οι αθλητές της ΑΕΚ βρισκόντουσαν μόλις τρεις πόντους πίσω στο σκορ (15-12), ενώ στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (24-24). Στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο, οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς πιο συγκεντρωμένοι, απέκτησαν διαφορά ασφαλείας και εν τέλει έφθασαν στην επικράτηση με 61-43.

Πλέον, στην «Ένωση» συγκεντρώνονται στον επόμενο αγώνα, που είναι στο «Απ. Κόντος», στη Νέα Φιλαδέλφεια, στις 10/02 με τον ΑΣΚΑ Ηρακλείου.

Γ.Σ. Δωδεκάνησος – ΑΕΚ 61-43