ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Σίφουνας» ΑΕΚ και στη Λάρισα!

Με ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση, η ΑΕΚ επικράτησε με το εντυπωσιακό 11-3 της Λάρισας εκτός έδρας, για την 12η αγωνιστική της Futsal Super League. Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και έτσι πλέον βρίσκονται στο +3 από τον ΑΣΕ Δούκα, ο οποίος αντιμετωπίζει τη Δευτέρα (16/01) την Αθήνα ’90.

Μόλις στο 2′ ο Βιτίνιο έκανε το 0-1, ενώ πριν βγει το δεκάλεπτο ακολούθησαν τα γκολ των Μάνου, Πάνου και Αδαμόπουλου (0-4). Η «Ένωση» έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και μαζί και ο Βιτίνιο που έκανε χατ τρικ στο 13′ και το 14′ (0-6). Οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο διαδοχικά τέρματα, αλλά ο Μάνος διαμόρφωσε το 2-7 του πρώτου μέρους.

Όμοια ήταν η εικόνα και στο β’ ημίχρονο, με τον κόουτς Εμμανουηλίδη να κάνει διάφορες αλλαγές. Το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερς πρόσθεσαν οι Βούλετιτς, Ταρνανίδης και Ντάτης, ενώ ο Βιτίνιο σημείωσε και τέταρτο προσωπικό τέρμα.

Λάρισα Futsal – AEK 3-11