ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Θρίαμβος στην Πίστα με Μανωλίδη-Γιαλαμά!

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία της ΑΕΚ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας, που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ το Σάββατο (19/02).

Ο Στράτος Μανωλίδης, μετά τα 2 μετάλλια που κατέκτησε στο MTB την περασμένη εβδομάδα, κατέκτησε τη 2η θέση τόσο στον Αγώνα με Αποκλεισμό όσο και στον Αγώνα με Τέμπο, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση. Ο αθλητής της ΑΕΚ στην κατηγορία των Παίδων ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου και… συνεχίζει!

Στη 2η θέση ανέβηκε και ο Ιάσονας Γιαλαμάς, στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα, στον Αγώνα Σκρατς με Αποκλεισμό, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Ο Κωνσταντίνος Παπίτσης στα Μίνι Μεγάλα, δυστυχώς, στον Αγώνα Σκρατς με Αποκλεισμό, είχε πτώση στο ξεκίνημα του αγώνα.

Τους αθλητές της ομάδας συνόδεψαν ο προπονητής της Ακαδημίας, Ιβάν Μαυροθαλασσίτης, και ο Team Manager του τμήματος, Παναγιώτης Γρούβας.