Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 13-14-15-16/12

Γεμάτο αγώνες είναι το επόμενο τετραήμερο (13-14-15-16/12) για τα τμήματα της ΑΕΚ. Το πρόγραμμα ξεκινάει την Παρασκευή (13/12) με την ομάδα μπάσκετ να υποδέχεται τον Άρη στο ΟΑΚΑ. Το Σάββατο (14/12) η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενείται στον Κορυδαλλό από την τοπική ομάδα, ενώ λίγη ώρα αργότερα, η ποδοσφαιρική ΑΕΚ αγωνίζεται στην Ξάνθη. Το βράδυ του Σαββάτου, η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας υποδέχεται το Νέο Ικόνιο. Την Κυριακή (15/12), η ανδρική ομάδα πόλο κοντράρεται με την ομάδα της Καλαμάτας εκτός έδρας, ενώ το πρόγραμμα “κλείνει” τη Δευέρα (16/12), με την ομάδα χάντμπολ να δίνει ντέρμπι κορυφής με τον Ολυμπιακό/Όμιλο Ξυνή στον Πειραιά και την ομάδα FIFA 11vs11 να αντιμετωπίζει την Gamespace.

Σημαντικό επίσης είναι το τουρνουά Ράπιντ Σκάκι που διοργανώνει η ΑΕΚ και θα διεξαχθεί στη Νέα Φιλαδέλφεια εις μνήμην του Νίκου Περγιαλή

Παράλληλα, αγώνες δίνουν και τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ και της Ακαδημίας Χάντμπολ.

ΟΛΟΙ δίπλα στην ΑΕΚ, στηρίζουμε ΟΛΑ τα τμήματα!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 13/12/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – Άρης
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Σάββατο 14/12/2019
Αγώνας: Αθηναϊκός – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 11:50
Γήπεδο: Βύρωνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νέο Ικόνιο Σάλας
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 18:15
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Παπάγου
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΓΣ Άρτεμις – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: “Θ. Πούτος”, Κορυδαλλός.

Αγώνας: Ξάνθη – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Super League
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: Xanthi FC Arena.

Κυριακή 15/12/2019
Αγώνας: ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Ανδρών Πόλο
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας.

Αγώνας: Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Μυρακτής.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ιωνικός ΝΦ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΣΦΑ Μελισσίων “Ο Φοίβος” 4
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Φάσης 7-12 Πρωταθλήματος Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: Τουρνουά Ράπιντ Σκάκι εις μνήμην Νίκου Περγιαλή
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: Νέα Φιλαδέλφεια.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Απόλλων
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Πρωταθλήματος Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα: 16/12/2019
Αγώνας: Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 10η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 19:15
Γήπεδο: “Μ. Μερκούρη”, Ρέντη.

Αγώνας: AEK – Gamespace
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL FIFA 11vs11
Ώρα: 23:15

ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ - ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΟΥ 2019 ΑΕΚ