Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 15-16-17-18/02

Ένα τετραήμερο (15-16-17-18/02) γεμάτο αγώνες ξεκινάει από σήμερα για τον Σύλλογο της ΑΕΚ. Πρόκειται για αναμετρήσεις γεμάτες προκλήσεις, ικανές να γιγαντώσουν τον “Δικέφαλο Αετό” σε Ελλάδα και Ευρώπη. Χαρακτηριστικά, το τμήμα μπάσκετ του Συλλόγου, αγωνίζεται στην Βραζιλία για το Διηπειρωτικό Τρόπαιο, ενώ το τμήμα χάντμπολ αντιμετωπίζει την Ramhat Hashron για την πρόκριση στους “8” της Ευρώπης. Παράλληλα, η ομάδα ποδοσφαίρου φιλοξενείται στον Πειραιά από τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι για την 2η θέση.

Φυσικά, πολύ σημαντικούς αγώνες δίνουν τα τμήματα βόλεϊ (ανδρώνγυναικών) για να παραμείνουν μέσα στους στόχους τους, ενώ η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας ετοιμάζεται για ντέρμπι-“τελικό” στη Φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος. Η γυναικεία ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης δίνει μάχη σε δύο μέτωπα με στόχο την παραμονή στην 1η θέση.

Το τμήμα ράγκμπι λιγκ ταξιδεύει στην Καβάλα για το τρίτο και πολύ κρίσιμο τουρνουά του Πρωταθλήματος 9s, ενώ τέλος, ιδιαίτερα σημαντικούς αγώνες δίνουν τα τμήματα υποδομών βόλεϊ και χάντμπολ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 15/02/2019
Αγώνας: Σαν Λορέντζο – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ
Διοργάνωση: Ημιτελικός Final Four Διηπειρωτικού Κυπέλλου Μπάσκετ
Ώρα: 22:00
Γήπεδο: Carioca 1, Βραζιλία.

Σάββατο 16/02/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – SGS Ramhat Hashron
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 2ος Αγώνας Φάσης “16” Challenge Cup
Ώρα: 13:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Ανδρών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Volleyleague
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Μίκρα, Θεσσαλονίκη.

Αγώνας: ΑΕΚ Βύρωνα – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Β’
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: Βύρωνα.

Αγώνας: ΑΟ Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων Β’ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΟΠ “Γ. Παλάσκας”
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 15η αγωνιστική Β’ Εθνικής Ατικής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυναικών
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: 3ο Γυμνάσιο Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΟ Ηλυσιακός – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Β’ Φάσης Α’ Γκρουπ Γ’ Ομίλου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: Ιλισίων.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Αγίου Στεφάνου
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 3
Ώρα: 20:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Α’ Φάσης Γ’ Ομίλου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων Εκτός Συναγωνισμού 2
Ώρα: 20:30
Γήπεδο: “Π. Γιαννακόπουλος”.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας
Διοργάνωση: Νοκ Άουτ Φάση των “16” Κυπελλου Ελλάδος
Ώρα: 22:00
Γήπεδο: Κλειστό Καματερού.

Κυριακή 17/02/2019
Αγώνας: ΑΟΝ Ζηρίνειος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: Ζηρινείου, Κηφισιά.

Αγώνες: Τιτάνες Καβάλας – ΑΕΚ και ΑΕΚ – Προμηθέας
Άθλημα: Ράγκμπι Λιγκ
Διοργάνωση: 3ο Τουρνουά Πρωταθλήματος Rugby League 9s
Ώρα: 11:00 – 13:00
Γήπεδο: “Κωτσάλου”, Καβάλα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ολυμπιακός Κερατσινίου
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παίδων
Ώρα: 11:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Λεωνίδας Αγ. Αναργύρου
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Β’
Ώρα: 16:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Αιγάλεω – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Στ. Βενέτης”, Αιγάλεω.

Αγώνας: ΑΟ Ηράκλειο – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Β’ Εθνικής Αττικής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυναικών
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: 3ο Γυμνάσιο Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πανερυθραϊκός ΑΣ
Άθλημα: Βόλεϊ Εφήβων
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο
Διοργάνωση: 21η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: “Γ. Καραϊσκάκης”, Πειραιάς.

Δευτέρα 18/02/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – Ιωνικός ΝΦ
Άθλημα: Χάντμπολ Εφήβων
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Εφήβων
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.