eSports ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΚΑΚΙ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Το “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 18-19-20/01

Γεμάτο αγώνες είναι και το επόμενο τριήμερο (18-20/01) για τα τμήματα της ΑΕΚ. Το Σάββατο (18/01) το τμήμα ποδηλασίας αγωνίζεται στα Σπάτα, ενώ το απόγευμα οι ομάδες χάντμπολ (17:00), μπάσκετ (17:00) και βόλεϊ γυναικών (18:45) υποδέχονται ΠΑΟΚ, Ήφαιστο Λήμνου και ΑΟ Λαμίας 2013 αντίστοιχα σε κρίσιμες εντός έδρας αναμετρήσεις. Λίγο αργότερα, η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας (19:30) φιλοξενείται στη Σαλαμίνα από την τοπική ομάδα.

Την Κυριακή (19/01) η ομάδα ποδηλασίας τρέχει στα Σπάτα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cyclo Cross (10:00), ενώ τις 10:30 το σκακιστικό τμήμα αντιμετωπίζει στον Πειραιά τον ΣΟ Ύδρας. Το μεσημέρι της Κυριακής (14:00) το ενδιαφέρον μεταφέρεται στην Πάτρα, όπου η ανδρική ομάδα πόλο κοντράρεται με τη ΝΕ Πατρών, ενώ στις 17:15 η ποδοσφαιρική ΑΕΚ φιλοξενεί τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ σε ένα κρίσιμο παιχνίδι.

Το πρόγραμμα “κλείνει” τη Δευτέρα (20/01) με την ομάδα FIFA 11vs11 να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Θεσσαλονίκης (22:45) με μόνο στόχο τη νίκη.

Παράλληλα, όλο το τριήμερο αγωνίζονται τα τμήματα υποδομής Βόλεϊ και Χάντμπολ σε σημαντικούς αγώνες σε όλη την Αττική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Σάββατο 18/01/2020
Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων Μπλε
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 09:15
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΜΤΒ (XCC-Short Track)
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σπάτα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ήφαιστος Λήμνου
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΓΣ Σαλαμίνας – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: “Ν. Γραμματικός”, Σαλαμίνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Μαρκόπουλου
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Κοκκινιάς Αμαρουσίου.

Κυριακή 19/01/2020
Αγώνας: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cyclo Cross 2020
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σπάτα.

Αγώνας: ΣΟ Ύδρας – ΑΕΚ
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Β2 Ομίλου Β’ Αττικής Σκάκι
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Πειραιάς.

Αγώνας: ΓΣ Χαλανδρίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κ20 Κοριτσιών
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 9-12 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 13:30
Γήπεδο: “Ν. Πέρκιζας”, Χαλάνδρι.

Αγώνας: ΝΕ Πατρών – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: “Α. Πεπανός”, Πάτρα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Λάρισα
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 19η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 17:15
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: Πανερυθραϊκός ΑΣ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Πρωταθλήματος Αγοριών Κ21 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: “Σ. Καλαϊτζής”, Νέα Ερυθραία.

Αγώνας: Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Αγοριών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Μυρακτής.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΑΟ Σπάτων
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 7-12 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα 20/01/2020
Αγώνας: ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 20:45
Γήπεδο: Κορωπίου.

Αγώνας: Άρης – ΑΕΚ
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 22η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL
Ώρα: 22:45

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Focus-On