Ποδόσφαιρο Σάλας

«Εφτάρα» οι έφηβοι της ΑΕΚ στην Ολυμπιάδα!

Η εφηβική ομάδα Futsal της ΑΕΚ αντιμετώπισε την Ολυμπιάδα εκτός έδρας στο κλειστό της Αγίας Παρασκεύης και πήρε μια άνετη νίκη με 0-7.

Το παιχνίδι άρχισε πολύ θετικά αφού η ΑΕΚ σκόραρε μόλις στο 10' λεπτό και έκανε το 0-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα σημείωσε και το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ΑΕΚ μπήκε ''αγριεμένη'' και σημείωσε γκολ αμέσως στην αρχή (0-3) αλλά και μετά από λίγα λεπτά και συγκεκριμένα έπειτα από τέσσερα λεπτά έκανε το 0-4. Η Ένωση συνέχισε δυναμικά και σημείωσε ακόμα τρία γκολ κάνοντας το τελικό σκορ του αγώνα 0-7.

Η εφιβική ομάδα του Futsal έδειξε ότι είναι δεμένη και έχει διάθεση να φτάσει ψηλά την φετινή σεζόν.

Σκόρερ: Γιόβας 2, Δασκολιάς 2, Μεχίλης 1, Κούρτης 1, Αντωνίου 1